Żylaki to dość powszechny problem estetyczny, który źródło ma w zaburzeniach krążenia żylnego. Objawami, które często towarzyszą żylakom, są: uczucie ciężkich nóg, swędzenie, pieczenie i ból, nocne skurcze oraz obrzęki. Żylaki nie są jedynie defektem kosmetycznym, a bagatelizowanie problemu i zwlekanie z leczeniem może skutkować poważniejszymi zmianami zakrzepowymi. Jak walczyć z żylakami?
Bardzo ważne w terapii żylaków jest wzmocnienie oraz przywrócenie elastyczności naczyń krwionośnych. Preparaty na żylaki działają też przeciwzapalnie i niwelują obrzęki im towarzyszące. Istnieją preparaty doustne, a także te do stosowania zewnętrznego. Można je dostać w aptekach stacjonarnych lub internetowych, np. tej pod adresem https://www.aptekadyzurnastargard.pl/. Niezwykle istotna jest profilaktyka, polegająca na utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, diecie bogatej w błonnik oraz zażywaniu ruchu.
Substancje i wyciągi ziołowe to dobry sposób na pozbycie się żylaków. Niektóre zioła mają działanie wzmacniające, uszczelniające oraz zwiększające elastyczność naczynek krwionośnych. Można tu wymienić takie rośliny, jak: kasztanowiec, bogaty jest w escynę, która znakomicie uszczelnia naczynia krwionośne; miłorząb japoński, który poprawia krążenie krwi oraz chociażby arnika, wzmacniająca naczynia krwionośne i działające przeciwzapalnie.
W przypadku leczenia hemoroidów, czyli żylaków odbytu, sprawdzą się tu maści lub czopki doodbytnicze. Przykładem może być hemorol, preparat o przebadanym i skutecznym składzie opartym na ziołach. W celu uzyskania najlepszych efektów, warto połączyć stosowanie czopków lub maści z suplementacją doustną.