Towar w magazynach z reguły układa się na paletach. Dominują te w typie euro, o jednakowych wymiarach i prostej konstrukcji z desek. Dostosowane do wymagań wózków widłowych i przyczep transportowych drewniane podstawy są szeroko wykorzystywane w logistyce dużych fabryk i sklepów. Po umieszczeniu towaru na palecie należy zadbać o to, by była ona stabilna, a przewożone produkty nie przemieściły się. W tym celu często ładunek owija się specjalną folią, która ma na celu zabezpieczenie boków. Można też użyć do tego trwałych elementów.
Niektóre z towarów wymagają szczególnego zabezpieczenia. W takim przypadku warto zastosować nadstawki paletowe. Wykonane z drewna są mocowane po ułożeniu palety i zdejmowane w trakcie rozładunku. Tym samym zamienia się ona w rodzaj skrzyni, co znacznie zmniejsza ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń transportowanych rzeczy. Drewno nie jest jedynym surowcem, z którego wykonuje się nadstawki. W użyciu jest też metal i tworzywa sztuczne.
Z materiałów tych można wykonać wytrzymałe siatki. Niewątpliwą zaletą tej formy zabezpieczenia, oprócz przydatności przy ochronie delikatnych towarów, jest to, że cały proces logistyki i transportu palet nie generuje takiej ilości odpadów. Drewniana obudowa w przeciwieństwie do folii jest ekologiczna i z reguły jest używana przez wiele lat. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw, które nie dysponują odpowiednimi maszynami, zastosowanie tego rozwiązania może też dać oszczędność czasu i wysiłku, który pracownik musi włożyć w proces owijania palet.