W jakim miejscu najlepiej zamontować zbiornik na deszczówkę?

Rynek budowlany
przystan-informacji
W jakim miejscu najlepiej zamontować zbiornik na deszczówkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na podziemnie zbiorniki na deszczówkę, należy wiedzieć, że chcąc uzyskać dobre parametry i bezobsługowe działanie, należy je odpowiednio zamontować. Wybór miejsca nie jest specjalnie skomplikowany i w dużej mierze zależny jest od przebiegu kanalizacji deszczowej, którą woda z dachu spływać będzie wprost do zbiornika.

Jak ustalić poziom wkopania zbiornika na deszczówkę?

Wbrew pozorom to jedna z ważniejszych czynności, którą należy przeprowadzić na etapie przygotowywania wykopu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy zbiornik z tworzywa, czy betonowy, należy usytuować go na odpowiednim poziomie. Oczywiście pamiętać trzeba też o przebiegu instalacji deszczowej. Najlepiej będzie, jeśli zbiornik zostanie usytuowany w najniższym punkcie działki, z którego będziemy mieć łatwy dostęp do kanalizacji deszczowej. Pozwoli to wykonać proste wpięcie i w razie potrzeby wygodny przelew.

Przelew zabezpiecza zbiornik przed przepełnieniem i warto go zrobić, gdy decydujemy się na podziemne zbiorniki na deszczówkę, które bez przelewu należy opróżniać z wykorzystaniem pomp. Wiąże się to z koniecznością zakupu odpowiedniego urządzenia oraz podpięciem instalacji elektrycznej w okolice zbiornika. Nie każdy inwestor decyduje się jednak na takie rozwiązanie. Zamiast tego warto wykonać przelew, który zadziała w momencie, gdy po intensywnych opadach deszczu w zbiorniku zacznie brakować miejsca. To idealny sposób na bezobsługowe podziemne zbiorniki na deszczówkę, które są od nas całkowicie niezależne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
W co powinny być wyposażone magazyny?
W co powinny być wyposażone magazyny?
Rekomendowane
Czy warto płacić więcej za znaną markę opon?
Czy warto płacić więcej za znaną markę opon?
Opony nie różnią się jedynie tym, że mają określone rozmiary i są letnie, zimowe oraz całoroczne. Charakteryzuje je więcej czynników. […]
Polecamy