Decydując się na podziemnie zbiorniki na deszczówkę, należy wiedzieć, że chcąc uzyskać dobre parametry i bezobsługowe działanie, należy je odpowiednio zamontować. Wybór miejsca nie jest specjalnie skomplikowany i w dużej mierze zależny jest od przebiegu kanalizacji deszczowej, którą woda z dachu spływać będzie wprost do zbiornika.
Wbrew pozorom to jedna z ważniejszych czynności, którą należy przeprowadzić na etapie przygotowywania wykopu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy zbiornik z tworzywa, czy betonowy, należy usytuować go na odpowiednim poziomie. Oczywiście pamiętać trzeba też o przebiegu instalacji deszczowej. Najlepiej będzie, jeśli zbiornik zostanie usytuowany w najniższym punkcie działki, z którego będziemy mieć łatwy dostęp do kanalizacji deszczowej. Pozwoli to wykonać proste wpięcie i w razie potrzeby wygodny przelew.
Przelew zabezpiecza zbiornik przed przepełnieniem i warto go zrobić, gdy decydujemy się na podziemne zbiorniki na deszczówkę, które bez przelewu należy opróżniać z wykorzystaniem pomp. Wiąże się to z koniecznością zakupu odpowiedniego urządzenia oraz podpięciem instalacji elektrycznej w okolice zbiornika. Nie każdy inwestor decyduje się jednak na takie rozwiązanie. Zamiast tego warto wykonać przelew, który zadziała w momencie, gdy po intensywnych opadach deszczu w zbiorniku zacznie brakować miejsca. To idealny sposób na bezobsługowe podziemne zbiorniki na deszczówkę, które są od nas całkowicie niezależne.