Implant może skutecznie zastąpić usunięty ząb. Do ekstrakcji dochodzi z różnych powodów. Najczęstszymi z nich są choroby w obrębie jamy ustnej, np. próchnica czy paradontoza. Aby zrekompensować sobie ubytek lub uzupełnić zgryz stosuje się sztuczne implanty. O ich doborze i ewentualnych przeciwwskazaniach decyduje lekarz.
Braki w uzębieniu mogą powodować złe samopoczucie i brak pewności w kontaktach z innymi. Puste miejsce w obrębie dziąseł jest również nieestetyczne, dlatego wiele osób decyduje się na wypełnienie go implantem. Jest to struktura, która zastępuje korzeń zęba. Najczęściej wykonuje się ją z tytanu lub cyrkonu. Stanowi ona podstawę nowego zęba, ponieważ na nią nakładana jest korona protetyczna – dopasowana kolorystycznie, widoczna część uzupełnienia. Z pomocą implantów, które wstawia doświadczony lekarz można zastąpić utracone uzębienie lub wstawić całą protezę.
Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać szereg badań, dzięki którym stomatolog uzyska wiedzę na temat krzepnięcia krwi pacjenta i ewentualnych chorób. Przeciwwskazaniami do wstawienia implantu są cukrzyca, nowotwory, ciąża czy zbyt młody wiek. Podczas zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Dentysta nacina dziąsło i przygotowuje przestrzeń do wstawienia implantu. Po wprowadzeniu śruby zakłada szwy, które mogą zostać zdjęte dopiero po tygodniu. Implant musi zostać przyjęty przez organizm, a czas gojenie zależy od organizmu. Sztuczne uzębienie prezentuje się równie dobrze, jak pozostałe zęby. Zarówno kolor, jak i kształt wyglądają naturalnie i można bez przeszkód prezentować swój uśmiech. Z ofertą takiego zabiegu można zapoznać się na http://robertdudziak.pl/.